17. března 2014

VLTAVA - koncert kultovní kapely!

V pátek 21. března zahraje v klubu Sokolka Luhas Vegas kultovní kapela Roberta Nebřenského. Vltava je považována za jednu z nejoriginálnějších kapel na české hudební scéně. Tohle přízvisko si vysloužila nejen výraznou poetikou textů, ale také původním autorským rukopisem a neodvozeným nadžánrovým stylem, který dokonale souzní s charismatickým hlasem Roberta Nebřenského. Produkci Vltavy nejstručněji vystihuje slogan „Česká poezie - světová hudba“. Začátek ve 20:00 hod.

Koncerty skupiny jsou proslulé uvolněnou atmosférou, prostorem pro improvizaci a skvělými instrumentálními výkony. (Peter Binder - kytara, František Svačina - klávesové nástroje, Tomáš Uhlík - basová kytara, Ondřej Pomajsl - bicí)

V programu s názvem 30 případů Kapitána pejska aneb Kapitán pejsek na stopě písní a obrazů zazní písně ze všech období kapely, skladby z poslední desky Komedianti se vracejí domů, některé nejžádanější hity a také nejčerstvější novinky. Skupina vystupuje ve dvojím nástrojovém obsazení a posluchači mají tedy možnost vychutnat si oblíbené skladby ve verzi s akustickými nástroji nebo v podobě klasicky elektrické.

Nové album kapely Vltava - Komedianti se vracejí domů
Nové CD přináší 13 skladeb autorského tandemu, který tvoří Robert Nebřenský (dříve výhradní autor původního repertoáru Vltavy) a známý kytarista Peter Binder. Dvojice se podepisuje pod nově vzniklé skladby na způsob beatlesovských hitmakerů Paula McCartneyho a Johna Lennona. Ačkoli kontinuita tvorby a autorský rukopis Roberta Nebřenského jsou zřejmé, skupina rozhodně nestaví na poznávacích znameních svého předchozího úspěšného působení. Na čem si naopak zakládá, je síla a sdělnost písní.

Nové skladby, prověřené a vyzrálé mnoha koncerty, jsou velmi osobní, ale zabývají se univerzálními tématy. Tím stěžejním je láska, což je také první slovo, které posluchač na desce uslyší. S tímto předznamenáním pak album pracuje až terapeutickou silou. Ryze písničková a v nejlepším smyslu písničkářská deska s výraznou melodikou a zasahující neodvozenou poetikou pravděpodobně potěší velmi široké spektrum posluchačů. Aniž by ztratila svoji neuvěřitelně osobitou a proměnlivou tvář, udělala Vltava výrazný krok k obecné sdělnosti.